Detoxikace, dietky a půsty

Dr Budwig a léčba lněným semínkem

 
1 lžička nebo dvě mletého lnu
200 ml převařené vody
 
Len umeleme v mlýnku na mák. Jednu lžičku lnu dáme do šálku a zalijeme vroucí vodou. Pijeme každý den. Vypiji a mletý len sním, mě chutná, připomíná mi oříšky.
 
LNĚNÉ SEMÍNKO 

takto připravené a vypité je velice účinné proti zácpě. Můžeme sníst po vypití i pevnou složku. Mám osobně odzkoušeno.

Semleté lněné semínko v surovém stavu snědené do 10 minut po semletí má protirakovinné účinky. Nemlít do zásoby a sníst hned. Denně 3 polévkové lžíce společně s jogurtem, sýrem cottage nebo tvarohem.
 
 
 
Směs předepisovaná Dr. J. Budwig jako dieta při rakovině, artritidě, roztroušené skleróze, lupence, ekzémech, trudovitosti.
 
Mnohokrát na Nobelovu cenu navržená lékařka říká, že tato základní výživná kombinace skutečně zajistí prevenci a pomáhá tělu vyléčit rakovinu!

1 hrnek tvarohu (tučného, obsahujícího přes 10% tuku)
2-5 polévkových lžic lněného oleje (panenský, za studena lisovaný)
1-3 polévkové lžíce čerstvě rozemletých lněných semínek (meleme jen krátce a do 10 min. se musí zkonzumovat – oxidace tuků)

Dostatek vody, aby to bylo jemné a špetku kajenského pepře (volitelné: troška česneku, červeného pepře, šampaňského vína).
 
Vše umixujeme na velmi jemnou pastu a denně jíme.
 
Poznámka: Praxe i výzkum ukazují, že efektivnější je základní poměr 1:3 (1 díl oleje na 3 díly tvarohu). Objem tuku v tvarohu má být nad 10%. Používá-li se nízkotučný tvaroh, léčivý efekt se snižuje.
 
 
Při léčení je vhodné začít první týden či 10 dnů s poměrem 1:1, a pak další týden nebo 10dnů 1:2 a po stejné době dávku ustálit na 1:3. Od počátku užívání buďte co nejvíce na sluníčku, ne nutně na přímém, ale spíš pod stromem.
Z praxe totiž vyplývá, že vlnová délka slunečního světla pronikajícího listy zbarvenými chlorofylem urychluje léčení. (Koumáci už vymysleli „zelené“ lampy, které mají víceméně stejnou vlnovou délku jako sluneční světlo po průchodu listím a toto světlo samo o sobě lidem dost pomáhá, i když vyléčení nezajistí).
 
Poměr 1:1, 1:2 a 1:3 se doporučuje proto, že za posledních 50 let se značně změnila strava. Dnes pojídáme spoustu svinstva – na způsob margarínu (hydrogenované a „přenesené“ tuky), které jsou už ve všem, včetně zmrzliny, nápojů atd. Takže je třeba nejdříve potlačit v těle nasbírané nečistoty a trochu srovnat rovnováhu, proto je zprvu třeba použít spoustu omega-3. Vtip je totiž v tom, že omega-3 jsou klíčem k využití dalších mastných kyselin v těle. Bez omega-3 jsou ostatní mastné kyseliny k ničemu.  
Ze závěrů posledních výzkumů olejů a mastnot zřetelně vyplývá, že k životu potřebný poměr mastných kyselin v nás je 1:1. 
Lněný olej nabízený za nekřesťanské peníze v želatinových tobolkách je nevhodný. Je ho málo a tělo za nepřítomnosti síry olej nerozloží na formu rozpustnou ve vodě, takže spíše škodí, než léčí.
 
JÍDELNÍČEK
 
Pacient první den nepožívá žádnou jinou potravu než 250 ml lněného oleje s medem a čerstvě lisované ovocné šťávy (nepřislazovat !!!). V případě velmi nemocného člověka může být první den namísto džusu přidáno šampaňské, smísené se lněným olejem a medem. Šampaňské je snadno absorbovatelné a má zde důležitou roli.
 
Před snídaní vypijte sklenici kyselého mléka nebo šťávy z kyselého zelí.
 
 
SNÍDANĚ
 
Müsli (z běžných obilnin – ovesné, žitné, ale také pohankové, jáhlové …) polité 2 polévkovými lžícemi (30ml) lněného oleje a medu. Čerstvé ovoce podle ročního období – bobule, třešně, meruňky, broskev, nastrouhaná jablka. Obměňujte příchuť ode dne ke dni. Jezte jakékoliv ořechy, mimo arašídů! Pijte bylinné čaje dle chuti nebo černý čaj. Jedna 120g porce SPREAD (viz návod níže). Je dobré jíst ji jen tak, jako pudink nebo přidávat do dalších denních jídel.

 
 
DOPOLEDNÍ SVAČINA (v 10 hod) 

Vypijte sklenici čerstvé mrkvové šťávy nebo jablečného, celerového moštu nebo šťávy z červené řepy smísené s jablečným moštem.
 
 
OBĚD
Syrový salát s majonézou z jogurtu a lněného oleje (MAYO, viz návod níže). K tomu zeleninové saláty; jezte nastrouhanou řepu, mrkve, kedlubny, ředkvičky, kyselé zelí nebo květák. Pro chuť lze přidat posyp z jemně nastrouhaného křenu, nadrobno nakrájenou pažitku nebo petržel.
 
Vařená jídla: Může být podávána v páře vařená zelenina, brambory nebo zrniny jako rýže, pohanka nebo proso (jáhly). K tomu přidávejte buď SPREAD nebo MAYO – pro chuť a zvýšené dávky lněného oleje. Také směs SPREAD  s brambory je obzvlášť dobré jídlo. Přidávejte kmín, pažitku, petržel nebo jiné bylinky.
 
DEZERT: Směs čerstvého ovoce jiného než bylo k snídani se SPREAD, tentokrát namísto medu použijte citronový krém, vanilku nebo vhodné bobule (angrešt, rybíz).
 
 

SVAČINA (v 16 hod)

 Vypijte malou sklenku vína (bez impregnačních prostředků) nebo šampaňského nebo čerstvou ovocnou šťávu smíchanou s 1-2 polévkovými lžícemi v medu zalitých lněných semen.
 
 
VEČEŘE (nejdříve v 18 hod)
 
Připravte teplé jídlo z pohanky, ovesné nebo sojové koláče, krupice z pohanky je úplně nejlepší a může být i v zeleninové polévce, nebo tuhé formě jako koláč s bylinnou omáčkou. Sladkým omáčkám a polévkám lze vždy dodat mnohem víc léčivé síly přidáním SPREAD. K doslazení může být použit pouze čistý přírodní med nebo hroznová šťáva. Žádný BÍLÝ ani HNĚDÝ CUKR !!! Požívány mohou být pouze čerstvě lisované šťávy, NE ředěné džusy z obchodu (konzervační prostředky jsou nebezpečné)! Všechno musí být naprosto přírodního charakteru.
 
 
SPREAD
 
Do mixéru nebo šlehače dejte
250 ml lněného oleje
450g 10% tvarohu
4 polévkové lžíce (60ml) medu
 
Mixujte a přidávejte jen tolik nízkotučného mléka nebo vody, aby se obsah dokonale smísil dohromady. Pět minut přípravy do pudinkové hutnosti má za následek, že necítíte žádnou chuť oleje (a na nádobě mixéru by neměl být viditelný žádný mastný prstenec až ji budete vyplachovat).
Alternativně lze použít jogurt (náhradou za tvaroh), v poměru 30g jogurtu na 1 polévkovou lžíci (15ml) lněného oleje a medu.
Poznámka: Tato směs se lněným olejem nevyvolává průjem, a to dokonce ani ve velkých množstvích. Olej totiž chemicky reaguje se (sirnatými) proteiny tvarohu, jogurtu apod.
 

  MAYO (majonéza)

 
2 polévkové lžíce (30ml) lněného oleje
2 polévkové lžíce (30ml) mléka
2 polévkové lžíce (30ml) jogurtu
 
Smícháme a poté přidáme
 
2 polévkové lžíce (30ml) citronové šťávy (nebo jablečného octa)
1 kávovou lžičku (2,5g) hořčice
Bylinky (majoránka nebo kopr)
2-3 plátky nejlépe doma naložené zeleniny (u kupovaných výrobků pozor na konzervační látky – prostudujte pečlivě etiketu
Bylinná sůl (špetka)
 
Tato majonéza s větším množstvím hořčice a několika rozmixovanými banány je velmi pikantní.
 
DENNÍ UŽÍVÁNÍ
 
 
Běžně doporučovaná dávka oleje z lněných semínek je 1-2 polévkové lžíce denně. 
 
 
Můžete užívat olej přímo, přidávat ho do džusů i do salátů. Nezahřívejte ho, protože teplo ničí jeho hojivé vlastnosti. Doporučuje se jen koupě čerstvého, za studena lisovaného čistého potravinářského oleje. Musí se skladovat chlazený.
 
Lněná semena nemohou být strávena vcelku. Musíte je napřed rozdrtit. Rozemelte je v malém mlýnku na kávu a pak posypávejte jemným práškem zeleninu, přidávejte ho do čerstvě vylisovaných šťáv a džusů nebo pečte v chlebu a vdolečcích.
 
 
Doporučují se dvě až tři polévkové lžíce lněných semen denně.
 
Pamatujte, lignany jsou při zpracování oleje odstraněny, ale některé společnosti je přidávají zpět. Nezapomeňte kontrolovat etiketu. Chcete-li využít všech hojivých sil lnu, jezte obojí, semeno i olej.